راهنمای خرید تجهیزات ورزشی

راهنمای خرید تردمیل در طب آسیا

راهنمای خرید تردمیل در طب آسیا

راهنمای خرید تردمیل

تردمیل‌به عنوان یکی از مهمترین و محبوب ترین تجهیزات ورزشی هوازی شناخته می شود، خرید تردمیل مناسب می تواند سرمایه گذاری بلند مدتی در راستای تناسب اندام و سلامتی افراد باشد. در این راستا، ما در این مقاله بهترین برند ها را معرفی می کنیم و برای کسب آگاهی بیشتر در باب شناخت و شرایط خرید تردمیل مطالب جامعی را بیان می داریم، با طب آسیا همراه باشید.

آب و هوای بد، ناهمواری مسیر، مشغله های روزانه و بسیاری دیگر از عوامل باعث می شوند ورزش در خانه به ضرورتی اساسی بدل شود. این مورد افراد را به استفاده از تردمیل در باشگاه یا خانه سوق می دهد.

علاوه بر این، تردمیل ها فقط برای یک نوع مشخص از تمرین ها ساخته نشده اند. شما می توانید حرکت های خود را تغییر دهید تا انواع مختلفی از تمرین های قلبی- عروقی را شامل می شود که به: راه رفتن، راه رفتن سریع، دویدن آرام و دویدن سریع طبقه بندی می شود. تردمیل برای کاهش وزن، بیشترین نرخ کالری سوزی در بین همه لوازم ورزشی دیگر، بهبود سلامت قلب، تن کردن عضلات (شکل دادن به عضلات) و افزایش استقامت بسیار عالی هستند.

خرید تردمیل 1

دستگاه تردمیل شامل تسمه پهنی است که به وسیله موتور الکتریکی با چرخش به دور غلطکها بر روی صفحه اصلی امکان راه رفتن و دویدن با سرعت‌های موردنظر را ایجاد می‌نماید. تردمیل در حقیقت شرایط انجام ورزش دو، را در خانه و فضاهای بسته فراهم می‌نماید. 
تردمیل می‌تواند جهت تمرینات باشگاهی و خانگی استفاده گردد. قدرت موتور کمترین و بیشترین سرعت، مدت کارکرد، شیب برقی و دستی و حداکثر وزن قابل تحمل شرایط و نوع تردمیل را تعیین می‌نماید. 
تردمیل در بیشتر باشگاه‌های ورزشی، که در کنار سایر انواع دستگاه‌های ورزشی می‌باشد. تردمیل یکی از پر کاربردترین وسایل ورزشی برای کاهش وزن می‌باشد.

خرید تردمیل 2

فواید استفاده از تردمیل:

♦تقویت جسمی و روحی
♦کاهش وزن
♦بدنسازی وتناسب اندام
♦بالا بردن انرژی بدن
♦بهبود فعالیت ورزشی
♦بهبود مقاومت بدن،عضلات پا وقدرت قلب وعروق
♦حفظ وزن ایده آل بدن
♦تصحیح برنامه خواب و کاهش استرس
♦بالا بردن استقامت قلبی ـ عروقی

خرید تردمیل 3

فاکتورهای شخصی خرید تردمیل:

فاکتورهایی که باعث انتخاب مدل خاصی از تردمیل از طرف شما می‌شود عبارتند از: وزن، قد، قیمت و فضای در نظر گرفته برای تردمیل. 

1. با توجه به وزن خود قدرت موتور تردمیل مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
2. با توجه به قد خود طول و عرض تسمه تردمیل مورد نظرتان را انتخاب کنید.
3. برای داشتن تردمیل بزرگتر و قویتر نیاز به فضای بزرگتری دارید.
4. جهت افزایش سختی حرکت می‌توانید از تردمیل‌های دارای شیب استفاده کنید که به دو صورت دستی و برقی می‌باشند.
5. شما می‌توانید از تردمیل‌های چندکاره (دارز نشست، ویبراتور، مسگری، میل شنا) جهت داشتن دستگاه ورزشی کامل‌تری برخوردار شوید.
6. با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توانید تردمیلی با قدرت موتور بالاتر، استحکام بدنه و امکانات بیشتر داشته باشید.

فاکتورهایی که باعث تغییر قیمت تردمیل می‌شود عبارتند از:

1. قدرت موتور.
2. نوع شیب برقی یا دستی.
3. فضای دویدن یا عرض تسمه.
4. چند کاره بودن (دراز نشست، ویبراتور، حسگری، میل شنا و…) یا تک کاره بودن.
5. برند و کشور سازنده محصول.

treadmill-shopping-guide 1

اجزاء تردمیل:

برای خرید تردمیل مناسب باید با اجزای تشکیل دهنده یک تردمیل آشنا شویم. تردمیل شامل قطعات مانند موتور تردمیل، موتور شیب، قطعه الکترونیکی بالا و پایین، شاسی تردمیل، تخته تردمیل، تسمه موتور، غلتک و تسمه اصلی می‌باشد، معمولآ افرادی که با تردمیل کار می‌کنند اجزاء آن را نمی‌شناسند و وظیفه هر کدام را نمی‌دانند، شناخت قطعات تردمیل به شما کمک می‌کند که طرز کار تردمیل را بهتر بشناسند و همچنین در زمان بروز مشکل متوجه شوید کدام قسمت مشکل دارد. 

۱. موتور تردمیل:

در بخش جلویی تردمیل و زیر پوشش جلویی موتور وجود دارد که مهمترین بخش تردمیل نیز می‌باشد و در هنگام خرید تردمیل به قدرت و کیفیت آن بسیار باید توجه کنید، این موتور محرک اصلی تردمیل است و قدرت آن بر اساس اسب بخار تعیین می‌گردد. 

۲. موتور شیب:

موتور شیب نیز در بخش جلویی تردمیل و در کنار موتور اصلی وجود دارد که با حرکت دادن چرخ دنده حلزونی شیب تردمیل را تنظیم می‌کند. لازم است ذکر شود برخی از تردمیل‌ها موتور شیب ندارند و نتظیم شیب در آن‌ها به صورت دستی انجام می‌شود. 

قطعه الکترونیکی بالا:

این بخش شامل صفحه نمایش و کلیدهایی در کنار صفحه نمایش تردمیل و بر روی دسته‌های آن می‌شود که باعث ارتباط کاربر با تردمیل می‌گردد. 

راهنمای خرید تردمیل
۴. قطعه الکترونیکی پایین:

این قطعه در بخش جلوی تردمیل و در کنار موتور قرار دارد که وظیفه برق رسانی به بخشهای مختلف تردمیل را بر عهده دارد. 

۵. شاسی تردمیل:

این بخش قاب اصلی تردمیل و بخش فلزی است که تمام اجزاء تردمیل بر روی آن سوار است. اصطحکام این بخش یک فاکتور مهم در انتخاب تردمیل خوب است. 

۶. تخته تردمیل:

بخشی است که تسمه اصلی تردمیل دور آن است و همواره باید صاف و صیقلی باشد. 

۷. تسمه موتور:

تسمه‌ای است که حرکت موتور را به غلتک جلویی انتقال می‌دهد و موجب چرخش تسمه اصلی می‌شود. 

۸. غلتک:

در تردمیل دو غلتک وجود دارد که به آن‌ها غلتک جلویی و عقبی می‌گویند که تسمه تردمیل به دور آن‌ها می‌افتد و کشش تسمه را نیز تنظیم می‌کنند. 

۹. تسمه اصلی:

تسمه‌ای است که ما بر روی آن می‌دویم و جنس و کیفیت آن از فاکتورهای یک تردمیل خوب می‌باشد.

treadmill-shopping-guide 2

انواع تردمیل:

۱- تردمیل های بدون موتور (Manual): آنها به نسبت تردمیل های موتوری ارزان قیمت تر هستند، اما از طرف کاربر نیازمند تلاش بیشتری هستند. شما باید حرکت کنید تا آنها شروع به کار کنند.

فواید تردمیل بدون موتور:

  • هزینه کمتر
  • وزن سبک تر
  • خطر سقوط / آسیب کمتر.
  • آسان برای ذخیره
  • نیاز به اتصال به برق ندارد.
  • قابل جمع شدن و تاشو بودن هستند.
  • چرخ ها در جلو قرار دارند که به شما اجازه می دهند تا بتوانید تردمیل را از اتاقی به اتاقی دیگر حرکت دهید.

treadmill-shopping-guide 3

۲- تردمیل های موتوری: اینها دارای موتور هستند و برای استفاده نیاز به برق دارند. به دنبال خود دارای ویژگی های متنوعی از جمله: تنظیمات سرعت و شیب، سنسور ضربان قلب و برنامه های از پیش تعیین شده هستند.در خرید تردمیل باید دقت کنیم که موتور تردمیل انتخابی نیاز مارا برطرف کند.

همچنین تردمیل های موتوری در ۲ نوع تقسیم بندی می شوند:

۱- موتور مستقیم (DC) 

۲- موتور متناوب (AC).

تفاوت این است که اکثر تردمیل های خانگی با موتور DC کار می کنند، زیرا ماهیت استفاده از آنها برای مصارف خانگی است که نیاز به قدرت کمتر دارد. موتورهای AC در برای تردمیل های باشگاهی مناسب تر هستند و بر اساس ماهیت کار سنگین و استفاده زیاد در روز طراحی شده اند. آنها دارای قدرت بیشتری هستند.

فواید تردمیل موتوری:

  • راحتی در استفاده به دلیل داشتن کنسول برای کنترل تنظیمات گوناگون
  • دارای صفحه نمایشگر LCD جهت نمایش اطلاعاتی همچون: سرعت، مسافت، ضربان قلب و مقدار کالری سوزی
  • نظارت ورزشی دقیق با استفاده از اطلاعات دریافتی

خرید تردمیل 5

نکات کلیدی در خرید تردمیل

در خرید تردمیل موارد زیادی وجود دارد که باید دقت شود. تا بتوانیم دستگاهی خریداری کنیم که چندین سال بدون مشکل نیاز مارا برطرف کند.

 بدنه: 

بدنه اکثر تردمیلهای موجود در بازار از فولاد مخصوص ساخته شده و در بعضی از تردمیل ها از آلومینیوم مقاوم هم استفاده شده است که میزان استحکام بدنه تردمیل ارتباط مستقیمی با تحمل وزن در این دستگاه دارد . یعنی بدنه تردمیلی که قدرت موتور بالایی دارد و تحمل ورزشکار تا وزن 150 کیلوگرم را دارد از بدنه دستگاهی که تحمل وزن آن تا 90 کیلوگرم است بزرگتر و محکم تر است . تردمیلهای باشگاهی هم چون وزن کاربر مشخص نیست باید بدنه بسیار قوی و محکمی داشته باشند .البته تردمیل های خانگی بهتر است متناسب با وزن کاربران و ابعاد مکانی که تردمیل در آنها قرار می گیرد باشد.

قیمت:

در خرید تردمیل  قیمت یک فاکتور مهم است ولی هیچگاه در خرید تردمیل کیفیت را قربانی قیمت نکنید.البته در فروشگاه طب آسیا همه تردمیل ها با پایین ترین قیمت موجود در ایران عرضه می شود.

تردمیل دست دوم:

خرید تردمیل دست دوم برای کسانی که با قیمت کمتر می خواهند تردمیل مورد نظر خود را تهیه کنند بسیار انتخاب مناسبی است ولی تردمیلی خریداری کنید که از عمر ان مدت زیادی نگذشته باشد.

موتور تردميل:

موتور تردميل يكي از نكاتي است كه باعث تفاوت قيمت در تردميل هاي مختلف مي شود. تردميل ها با قدرت موتور سنجيده مي شوند، كه مقدار آن از 1 اسب بخار تا  7 اسب بخار متغير است.

سرعت تردمیل:

در اغلب موارد سرعت مورد استفاده بین 3 تا 7 کیلومتر در ساعت است و برای دویدن بین 6 تا 10 کیلومتر بر ساعت می باشد و بیشتر از این سرعت  برای دونده های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد . بنابراین اکثر تردمیل ها تا سرعت 10 کیلومتر بر ساعت برای مصارف عمومی را دارند و نیازی به حساسیت زیاد نیست.

به طور کلی می توان گفت، خرید تردمیل باید به گونه ای باشد که سرعت آن از 0.5 کیلومتر بر ساعت شروع شود و تا 16 – 25 کیلومتر بر ساعت باشد.

خرید تردمیل 6

وزن:

وزن مهمترین فاکتور در خرید تردمیل است همیشه تردمیلی را انتخاب نمایید که متناسب با وزن شما باشد. اگر برای منزل می خواهید تردمیل تهیه کنید باید بالاترین وزن اعضای خانواده را در نظر بگیرید و نسبت به آن تردمیل تهیه کنید و تحمل وزن دستگاه انتخابی شما باید بالاتر از وزن سنگین ترین مصرف کننده باشد. به طور مثال اگر بالاترین وزن اعضا خانواده شما 100 کیلوگرم باشد باید در گروه 110 یا بالاتر در جستجوی تردمیل باشید. 

شیب:

شیب یکی از امکانات بسیار عالی تردمیل است همیشه تردمیلی را انتخاب کنید که دارای شیب باشد.

توجه کنید که با شیب دادن به دستگاه سرعت آن کم نشود، این امر نشانگر سلامت موتور است.

تنظیم شیب تردميل: 

حرکت روی تردمیل شبیه ساز پیاده روی و دو و میدانیست . در حالت سر بالایی حرکت سخت تر می شود به همین علت بر روی تردمیل ها از خاصیت شیب استفاده می شود و در برخی از تردمیل ها به صورت دستی حدودا تا 5 درجه و در بعضی دیگر به صورت برقی با استفاده از یک موتور الکتریکی بین 15 تا 25 درجه قابل تنظیم است .

در خرید تردمیل دقت فرمایید در زمان شیب دادن تردمیل صاف بماند، در غیر این صورت بازو شیب خراب است.

خرید تردمیل 7

سلامت موتور و تسمه:

تردمیل را روشن کرده و روی آن به آهستگی راه بروید و پای خود را بر روی تسمه فشار دهید، اگر تردمیل دچار لرزش و یا تسمه متوقف شد این نشانگر خرابی موتور و یا تسمه است.

افراد خاص:

برخی افراد دارای مصدومیت و یا پروتز در ناحیه پا قابلیت حرکت به عقب تردمیل نیز برای آنها مهم است که در هنگام خرید  تردمیل باید به این قابلیت دقت فرمایند.

SDS يا اثر ضربه گير:

برخي از تردميل هاي جديد داراي قابليتي است كه مانع از آسيب به زانو و مفاصل هنگام استفاده از آن مي شود. اين قابليت براي افرادي كه داراي زانو درد يا درد مفاصل هستند حايز اهميت است. در اکثر تردمیل ها ضربه گیر وجود دارد که این قسمت به صورت لاستیک های منعطف زیر تخته تردمیل تعبیه شده است و باعث می شود تا به مفاصل زانو و کمر فشار کمتری وارد شود. در بعضی از تردمیل ها از سیستم ضربه گیر SDS استفاده می شود و این سیستم کمک میکند تا علاوه بر گرفته شدن فشار توسط ضربه گیر حالت انعطافی بیشتر در منطقه راه روی به وجود بیاید و در نتیجه فشار به مفاصل به حداقل برسد . این امکان بیشتر بر روی تردمیل هایی وجود دارد که مجهز به شیب برقی هستند .

خرید تردمیل 8

تحمل وزن:

تردمیل های خانگی 80 تا 150 کیلوگرم وزن را تحمل می کنند،  شما باید تردمیلی را انتخاب نمایید که تحمل وزنی بیشتر از وزن شما را داشته باشد زیرا در هنگام دویدن وزن شما افزایش می یابد.

 کلید توقف اضطراری:

همیشه تردمیلی انتخاب نمایید که کلید توقف اضطراری داشته باشد و از آن استفاده نمایید. این امر بسیار مهم است.

كشور سازنده:

برخي از افراد حساسيت خاصي روي كشور سازنده دستگاهي كه خريداري مي كنند، دارند. اكثر تردميل هاي  موجود در بازار ايران ساخت كشورهاي تايوان، چين، كره، اسپانيا، فنلاند مي باشند. اين پارامتر تاثير بسزايي در قيمت تردميل خواهد داشت كه هميشه باعث افزايش كيفيت نيست. نكته اي كه بيشتر حايز اهميت است، داشتن گارانتي و خدمات پس از فروش تردميلي است كه خريداري مي نماييد. تمامي تردميل هاي طب آسیا داراي گارانتي اورجينال شركت سازنده مي شد كه در جزييات كالا قابل مشاهده است. برندها و كشورهاي سازنده و گارانتي آن نیز در زير قابل مشاهده است.

خرید تردمیل 9

بهتر است قبل از خرید تردمیل، انواع مدل ها برای وزن ها و امکانات مختلف را با هم مقایسه نمایید. در طب آسیا این امکان را فراهم نمودیم تا بتوانید از بین برترین مدل های تردمیل، بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

فروشگاه آنلاین طب آسیا انواع تردمیل ها را با پایین ترین قیمت بازار در اختیار شما قرار داده است.برای مشاوره خرید تردمیل و دیگر تجهیزات ورزشی می توانید از طریق این شماره ها با کارشناسان در تماس باشید.   09157750375  09106867416

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.